DJ NA WESELE

DJ na wesele to podstawa. Ślub to jeden z ważniejszych momentów w życiu człowieka. To moment, kiedy decydujemy się związać z drugą osobą na dobre i na złe. Nic więc dziwnego, że każda młoda para do przygotowań zabiera się dość wcześnie, aby mieć pewność, że wszystko wypadnie zgodnie z planem. No a skoro ślub, to przeważnie również wesele. Impreza, bez względu na to czy jedno czy dwudniowa to poważne wyzwanie logistyczne. Kiedyś wyglądało to zgoła inaczej, jednak na chwilę obecną, wesele to ogromne przyjęcia pełne niespodzianek dla gości. Nie zmieniło się tylko jedno – nie ma porządnego wesela bez jedzenia i muzyki. Dlatego jednym z czołowych elementów przygotowań będzie dobry DJ na wesele, który zadba o szampańską zabawę dla gości. Tylko jak się do tego zabrać? Gdzie szukać i na co zwracać uwagę?

DJ NA WESELE – WYBÓR?

To podstawowe pytanie, jakie należy sobie zadać, zanim przystąpimy do poszukiwań. Czy szukamy kogoś, kto jedynie będzie puszczał wybrane przez nas utwory czy może zależy nam na fajnej konferansjerce, a może dodatkowo chcielibyśmy, aby wynajęty przez nas dj na wesele organizował również ciekawe konkursy? To wszystko trzeba uzgodnić między sobą, żeby wiedzieć, jakie pytania zadawać potencjalnemu wykonawcy tej usługi. Obecnie bowiem jest bardzo wiele ofert od osób, które właśnie taką działalnością się zajmują, że aby móc wyeliminować niektórych kandydatów, konieczne będzie właśnie sprecyzowanie swoich oczekiwań. Co wchodzi przeważnie w skład podstawowej usługi którą proponują zaproponuje Ci dj na wesele? Oczywiście puszczanie muzyki, skompletowanej według gustów młodej pary, ale nie tylko. Przeważnie, kiedy dj jest już wybrany, spotyka się z młodą para kilka razy przed ślubem i omawiają szczegóły. Wtedy właśnie jest czas na wybranie najbardziej ukochanych utworów młodej pary, których nie może zabraknąć podczas imprezy weselnej. Wtedy też ustala się piosenkę, do której młodzi mają zatańczyć pierwszy taniec, czy przy której dźwiękach tańczyć będą z rodzicami po podziękowaniach. Dj na wesele to najlepsza opcja na dobrą zabawę.

DJ NA WESELE – DJ PAPA

DJ NA WESELE ILE TO KOSZTUJE?

Trzeba przyznać, że działka djów na wesele jest bardzo szeroka. Ogólnie rzecz biorąc, trzeba liczyć minimum tysiąc złotych za występ dobrego dj na weselu. Jest to minimalna kwota, ponieważ realia są takie, że często jest to suma o wiele wyższa. Często bywa również tak, że wynajmuje się ekipę składająca się z więcej niż jednej osoby. Niektórzy dj bowiem pracują w parach, rozdzielając między siebie zadania związane z konferansjerką i z puszczaniem muzyki. Logiczne jest więc, że automatycznie suma się powiększa. To ile kosztuje dj na wesele zależy również od tego czy on sam opłaca kwoty związane z ZAIKS czy tez robi to para młoda lub hotel w którym organizowane jest przyjęcie weselne. Takie opłaty są obowiązkowe, ponieważ na weselach nie grane są autorskie utwory zatrudnionej osoby, ale hity z pierwszych miejsc list przebojów, które objęte są prawami autorskimi i za których używanie należy normalnie uiścić opłatę. Pamiętaj by sprawdzić czy Twój dj na wesele odprowadza takie opłaty czy musicie zrobić to sami.


Dj na wesele dj papa


DJ na weselu już nie tylko puszcza muzykę. To od niego zależy jak przebiegną oczepiny, to on ma prowadzić imprezę, uwzględniając plany młodych. A tych jest coraz więcej. Oczywiście wiadomo, pierwsza, najważniejsza rzecz to pierwszy taniec. DJ na weselu ma za zadanie przygotowanie odpowiedniego podkładu muzycznego, w odpowiedniej wersji, aby wyćwiczony przez młodych taniec był doskonały. Dobry dj na wesele o to musi zadbać. Kolejny etap to czas na podziękowania dla rodziców – tutaj bardzo często ostatnimi czasy emitowany jest specjalny film, w którym młodzi w zabawny i wzruszający sposób dziękują rodzicom. Rolą dj jest więc puszczenie go w odpowiednim momencie i dopilnowanie, aby wszystko przebiegało sprawnie. O czym jeszcze musi pamiętać DJ? A chociażby o dzieciach, których często na weselach nie brakuje. Oznacza to, że dj na weselu musi mieć w zanadrzu również kilka konkursów i piosenek dla najmłodszych gości – aczkolwiek decyzję o tym podejmują już państwo młodzi. Często zdarza się również tak, że podczas wesela, dj jest oblegany przez gości, który chcą taka a nie inną piosenkę. Może się okazać, że dj zacznie ją grać, ze specjalną dedykacją, ale wymaga za to dodatkowej opłaty. Doby dj na wesele nie powinien w ten sposób dorabiać. Czy młoda para zgodzi się na taką formę dorobku, to już kwestia indywidualna. Jako Dj na wesele nie popieram takiej formy.

DJ NA WESELE – JEDZENIE I PICIE

Alkohol! Wiadomo, że symboliczna lampka szampana nie zaszkodzi, ale na wielu weselach widać, jak podczas przerw od grania, muzycy nie wylewają za kołnierz. Jest to sytuacja niedopuszczalna, ponieważ muszą pamiętać, że są oni w pracy. A wiadomo, że pod wpływem alkoholu może dojść do różnych niepowodzeń w tej kwestii i pomylona piosenka będzie najmniej poważnym z nich. Z drugiej strony jednak pamiętać trzeba również o tym, że wynajmując dj`a na wesele, trzeba policzyć go również jako gościa. Przecież będzie z nami na imprezie przez długie godziny, nie do pomyślenia jest więc, aby nic nie mógł jeść czy wypić. Na szczęście obecnie praktycznie każda placówka, która zajmuje się organizacją wesel, ma w ofercie również wliczone wyżywienie dla dj, na weselu, operatora czy fotografa.

DJ NA WESELE – DJ PAPA

DOBRY DJ NA WESELE – JAK ZNALEŹĆ?

Obecnie, w dobie Interentu, nie jest to wcale trudne. Trudne natomiast jest wpasowanie się w terminarz, ponieważ ci najlepsi mają terminy zarezerwowane nawet na kilka sezonów do przodu. Ciekawym rozwiązaniem, z jakiego korzysta wiele restauracji, jest chociażby to, że mają oni podpisane umowy z dj, którzy zobowiązują się obsługiwać organizowane u nich wesela – oczywiście, jeśli para młoda się zgodzi akurat na taką oprawę muzyczną. Jeśli jednak mamy w planach inne rozwiązanie, to dobrze jest poszukiwania rozpocząć odpowiednio wcześnie – rok to w zasadzie minimalny okres czasu, jaki przyjmuje się na poszukiwanie dj na wesele. Skąd brać propozycje? W sieci nie brakuje obecnie wiele stron internetowych, poświęconych właśnie tej tematyce. Powstają specjalne fora internetowe, gdzie można wymieniać się opiniami na temat poszczególnych wodzirejów na weselach. Oczywiście najlepszym sposobem jest rekomendacja przez kogoś znajomego, który daną osobę zatrudniał. Można również uczestnicząc w weselach sprawdzać, czy dana oprawa muzyczna odpowiada. Dziś udało Wam się znaleźć mnie DJ PAPĘ. Zadzwoń do mnie ustalimy szczegóły: 691 961 368


Dj na wesele dj papa 2

DJ NA WESELE – WSZYSTKO NA PIŚMIE.

Obecnie nic już nie da się załatwić "na gębę". Również umowa z dj na wesele musi być zawarta na piśmie, aby w razie niejasności obie strony mogły uzyskać zwrot kosztów czy odpowiednią rekompensatę. To oczywiście najczarniejszy scenariusz – gdy okazuje się, tydzień przed ślubem że dj się rozchorował, bo szanse na to, aby znaleźć nowego i dobrego, w tak krótkim czasie są praktycznie niestety zerowe. Podsumowując, warto się zastanowić, czy na wesele wybierać dj czy zespół. Obecnie przeważa właśnie ta pierwsza opcja, ponieważ nie ma co ukrywać, że jest to rozwiązanie bardziej korzystne finansowo. W zespołach przeważnie znajduje się kilka osób i każda z nich musi na takim weselu odpowiednio zarobić. Do tego dochodzi koszt nakarmienia dodatkowych osób. Sumując te wszystkie wydatki może dojść do tego, że oprawa muzyczna w formie zespołu muzycznego może wynieść horrendalną kwotę. A minusem jest to, że jak rozłoży się jeden członek zespołu, to praktycznie jest już po graniu. Bowiem wszystko jest dograne gdy zespół występuje w komplecie. W przypadku dj na wesele natomiast, istnieje szansa, że zawiedzie sprzęt komputerowy, jednak w dzisiejszych czasach ci najlepsi mają kilka egzemplarzy zapasowych, dzięki czemu są przygotowani nawet na taką sytuację. Jeśli więc przed tobą przygotowania do tego jakże ważnego dnia, to poważnie rozważ dj na wesele jakim jestem ja. Możesz wcześniej w sieci sprawdzić nagrania z wesel prowadzonych przez konkretne osoby, dzięki czemu możesz sobie wyrobić opinię na temat tego, czy jego sposób zabawiania gości ci odpowiada. Pamiętaj, że to ty jesteś zleceniodawcą i to ty decydujesz, jaką formę ma przyjąć zabawa z dj na weselu. A zatrudniony dj musi się do twoich planów dostosować, jeśli oczywiście zależy mu na zleceniu. Jeśli jednak się dogadacie to masz pewność, że na twoim weselu wszyscy, łącznie z tobą będą się bawić doskonale. I ta impreza okaże się nie tylko najważniejsza, ale również najlepsza w twoim życiu. A przecież o to właśnie chodzi – aby wszystko wyszło jak najlepiej.